Javascript is required
Przejdź do treści głównej
header image

eduSensus Education Awards

edycja 2024

Jury eduSensus Education Awards 2024




Przedstawiamy członków jury drugiej edycji konkursu eduSensus Education Awards! Są wśród nich praktycy, znawcy potrzeb nauczycieli, edukatorzy i innowatorzy. Są reprezentanci branży technologicznej oraz przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz mądrej technologicznej rewolucji w oświacie. 

Głosami jury zostaną wybrani laureaci w kategoriach:

  • Logopeda roku,
  • Pedagog roku,
  • Wychowawca roku,
  • VR-EDU Innowator.

Laureatów wybranych przez jury, oraz tych, którzy w wyniku głosowania online otrzymają nagrody publiczności, ogłosimy  podczas uroczystej gali 18 października oraz na stronie konkursu eduSensus Education Awards. Głosowanie będzie trwało od 19 sierpnia do 30 września. Obecnie trwa etap zgłoszeń kandydatów. Zapraszamy do zgłoszeń

Marta Badowska



Specjalistka terapii pedagogicznej, filolożka klasyczna, oligofrenopedagożka, surdopedagożka, arteterapeutka. Pasjonatka aktywnego, zindywidualizowanego podejścia do kształcenia dzieci w oparciu o mocne strony, nauczania wielozmysłowego i pracy przez zabawę. Autorka szkoleń i warsztatów na temat pracy na mocnych stronach, elastyczności w myśleniu i działaniu. Społeczna dyrektorka Poradni Diagnostyczno-Terapeutycznej, honorowa członkini Polskiego Towarzystwa Dysleksji, współautorka szkoleń i konferencji, konsultantka do spraw specyficznych trudności w uczeniu się w aspekcie prawnym i praktycznym, terapeutka dysleksji, nauczycielka i wychowawczyni w klasach terapeutycznych.

Finalistka konkursu Nauczyciel Roku 2023.

Współpracowała przy tworzeniu programów DYSLEKSJA PRO Poziom 2;  KONCENTRACJA UWAGI PRO a także programu PERCEPCJA SŁUCHOWA I PRZETWARZANIE SŁUCHOWE PRO.

Joanna Elmanowska



W Nowej Erze odpowiada za zarządzanie serią produktową eduSensus oraz rozwój nowych produktów w portfolio. Od 20 lat tworzy edukacyjne programy multimedialne i inne rozwiązania technologiczne przeznaczone dla terapeutów pracujących z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Pomysłodawczyni koncepcji serii eduSensus LOGOPEDIA PRO i współautorka scenariuszy. Wraz z zespołami produktowymi stworzyła kilkadziesiąt cyfrowych programów, pomocy dydaktycznych oraz platform wspierających pracę terapeutów i nauczycieli, korzystając ze swoich doświadczeń z pracy jako nauczyciel języka polskiego, języka angielskiego i logopeda w przedszkolu i szkole.

Marek Grzywna



Trener z zakresu edukacji i biznesu, coach AI, dyrektor szkoły. Właściciel firmy edukacyjnej. Ekspert z zakresu sztucznej inteligencji, metodyki nauczania, nowych technologii. Prowadzący kanał na YouTube oraz profile w mediach społecznościowych pod nazwą Markowa_edukacja. Z wykształcenia biolog i informatyk. W 2019 roku odbył kurs coachów sztucznej inteligencji Intel AI4Youth. Jest zwyciązcą etapu globalnego konkursu dla kreatorów sztucznej inteligencji AI Impact Shaper. Ambasador międzynarodowych firm i instytucji tj. Intel czy Dell Technologies.

Karierę zawodową zaczynał Jako nauczyciel biologii i przyrody, już w pierwszym roku pracy (2013) stworzył innowacyjny program nauczania języka angielskiego i przyrody o nazwie Science, który był realizowany jako innowacja pedagogiczna. Jest twórcą wielu publikacji naukowych. Jest autorem 4-tomowej publikacji przygotowującej do matury z biologii w wydawnictwie Biomedica oraz autorem e-booków i  artykułów dotyczących sztucznej inteligencji, nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych.

Michalina Ignaciuk



Pedagog, terapeuta pedagogiczny i diagnosta w PPP w Gdańsku. Prowadzi zajęcia terapii pedagogicznej dla uczniów z rozwojowymi zaburzeniami w uczeniu się, w tym z dysleksją czy ADHD, a także warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców i nauczycieli. W pracy z uczniami wykorzystuje elementy nowoczesnych technologii m.in rozszerzoną i wirtualną rzeczywistość (AR i VR). Obecnie doktorantka na wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych na Uniwersytecie Gdańskim w dyscyplinie pedagogika. Jej zainteresowania naukowo-badawcze dotyczą zjawiska dysleksji u osób dorosłych. Członek zarządu w gdańskim oddziale Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Finalistka I edycji konkursu “Nauczyciel Jutr@”.

Autorka edukacyjnego kanału YouTube „Pedagog Michalina”. W sieci znana właśnie pod tą nazwą: IG https://www.instagram.com/pedagog_michalina/?hl=pl

Justyna Rychwalska



Nauczycielka historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego z wieloma pomysłami. Osoba nader cierpliwa, ambitna i kreatywna. Prowadzi swoje lekcje z pasją i zaangażowaniem. Uwielbia wszelkiego rodzaju gry i zabawy, czyniąc lekcje niezwykle barwne i ciekawe. Zna wiele aplikacji i stron internetowych potrzebnych do nauki. Autorka repetytorium z historii i współautorka poradnika metodycznego dla nauczycieli. Jej zainteresowania to wierzenia słowiańskie oraz gry komputerowe, które chętnie wplata w zajęcia. Wykorzystuje również klocki LEGO czy grę Minecraft, ponieważ kieruje się w swoim życiu zasadą nauki poprzez zabawę. Znana jest w mediach społecznościowych jako Herstoryczna belferka. 

Katarzyna Sirak



Pedagog specjalny i terapeuta z ponad 20-letnim stażem pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Przez 10 lat kierowała szkołą, w której funkcjonowały klasy integracyjne dostępne dla dzieci ze spektrum autyzmu.
Współautorka podręczników do edukacji wczesnoszkolnej oraz autorka publikacji metodycznych dotyczących pracy terapeutycznej. Obecnie odpowiada za wartość merytoryczną programów cyfrowych wydawnictwa Nowa Era.

Marcin Sołodki



Pedagog zdolności, ekspert edtech, absolwent Akademii Pedagogiki Specjalnej i Wojskowej Akademii Technicznej. Promuje, projektuje i rozwija zdalne metody nauczania, wspierając firmy i organizacje pozarządowe. Twórca e-learningowych projektów dla dzieci i dorosłych, posiada certyfikat trenera, prowadzi warsztaty z nowoczesnej edukacji oraz zagrożeń internetowych.

Jest współzałożycielem szkoły "Dobre Kursy IT," innowacyjnej placówki edukacyjnej, oferującej intensywne bootcampy online w obszarze testowania oprogramowania, zarządzania projektami, programowania, analizy biznesowej oraz innych specjalizacji IT. Jego zaangażowanie w rozwijanie umiejętności przyszłych specjalistów branży IT sprawiło, że szkoła ta stała się znaczącym graczem na rynku edukacyjnym.

Marcin projektuje aplikacje mobilne, webowe, gry komputerowe, aplikacje VR i AR, wykorzystując swoją wiedzę do tworzenia innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych. Przeprowadził ponad 100 edukacyjnych startupów digitalizując ich programy edukacyjne.

Link do profilu: https://pl.linkedin.com/in/marcin-solodki

Jakub Tylman



Pedagog, który z pasją zmienia polską szkołę, nauczyciel przedmiotów artystycznych i inspirujący swą kreatywnością twórca nowoczesnych projektów edukacyjnych oraz nieszablonowych rozwiązań w edukacji, dla którego "niemożliwe nie istnieje". Autor edukacyjnych książek dla dzieci oraz książki dla nauczycieli i rodziców pt. "Jak pokolorować szkołę". Inicjator ogólnopolskiej kampanii społecznej "Szkoły bez zadań domowych" i akcji "kolorowe świadectwa". Członek Rady programowej fundacji "Teach for Poland". Ambasador programów edukacyjnych Be.Net oraz Be.Eco. Publicysta i ekspert w zakresie edukacji w prasie, radiu i telewizji.

Laureat nagrody imienia Ireny Sendlerowej "Za naprawienie świata", wyróżniony Nagrodą im. Janusza Korczaka oraz w konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku 2022, a także Zwycięzca Plebiscytu Radiowej Czwórki NIEPRZECIĘTNI. Odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej za zasługi dla oświaty i wychowania, Laureat nagrody niezależnego jury i nagrody publiczności w I edycji ogólnopolskiego konkursu eduSensus Education Awards - tytuł Pedagog Roku.

Anna Walencik-Topiłko



Doktor nauk humanistycznych, uniwersytecki pracownik dydaktyczny, adiunkt.

Z wykształcenia językoznawca, logopeda (neurologopeda, logorytmik, specjalista w zakresie emisji głosu). Od ponad dwudziestu lat zajmuje się logopedią zarówno teoretycznie, jak i praktycznie. Jest autorką licznych publikacji naukowych, współautorką podręczników akademickich z logopedii i neurologopedii, a także trenerem i szkoleniowcem. Opracowała m.in. programy multimedialne Czytam i piszę oraz Logorytmikę. Opiekun merytoryczny pakietu programów multimedialnych LOGOPEDIA PRO (Wydawnictwo Nowa Era). Twórca piosenek, wierszyków i opowiadań logopedycznych. Prowadzi gabinet logopedyczny, w którym na diagnozę i terapię przyjmuje pacjentów dorosłych oraz dzieci (zróżnicowane zaburzenia komunikacji językowej).

Współpracowała przy tworzeniu programów z serii LOGOPEDIA PRO, w tym programu okołologopedycznego LOGORYTMIKA PRO, a także programu PERCEPCJA SŁUCHOWA I PRZETWARZANIE SŁUCHOWE PRO.

Twórczyni cyklu PogadANKA LOGOpedyczna. 

Profil na Facebooku: facebook.com/logawt

Kanał na YouTube: Anna Walencik-Topiłko - YouTube

Partnerzy