Strefa narzędzi

SERIA

Dziś i jutro

Znana i ceniona seria do wiedzy o społeczeństwie, dostosowana do potrzeb współczesnego ucznia i zapewniająca wsparcie w nauczaniu przedmiotu dzięki różnorodnej obudowie dydaktycznej.

 • Ułatwia przyswajanie wiedzy i kształcenie niezbędnych umiejętności dzięki optymalnej ilości treści, czytelnym tabelom i schematom oraz nowoczesnym infografikom.
 • Rozwija kompetencje obywatelskie i kształci umiejętności potrzebne w codziennym życiu poprzez bogatą warstwę ćwiczeniową i propozycje praktycznych działań.
 • Wzbudza zainteresowanie przedmiotem dzięki licznym odwołaniom do życia codziennego uczniów i praktycznym wskazówkom zachęcającym do różnych aktywności społecznych.
 • Usprawnia prowadzenie lekcji dzięki różnorodnym materiałom w obudowie dydaktycznej.

„Dziś i jutro”

Podręcznik do wiedzy o społeczeństwie dla szkoły podstawowej

Nr dopuszczenia: 874/2021/z1
Autorzy: Arkadiusz Janicki, Iwona Janicka, Tomasz Maćkowski, Aleksandra Kucia-Maćkowska

Nowa edycja 2021–2023

Znana i ceniona seria do wiedzy o społeczeństwie, dostosowana do potrzeb współczesnego ucznia i zapewniająca wsparcie w nauczaniu przedmiotu dzięki różnorodnej obudowie dydaktycznej.

 • Ułatwia przyswajanie wiedzy i kształcenie niezbędnych umiejętności dzięki optymalnej ilości treści, czytelnym tabelom i schematom oraz nowoczesnym infografikom.
 • Rozwija kompetencje obywatelskie i umiejętności potrzebne w codziennym życiu poprzez bogatą i różnorodną warstwę ćwiczeniową.
 • Wspiera kształcenie umiejętności przedmiotowych dzięki propozycjom projektów edukacyjnych wyodrębnionych na ostatnich stronach podręcznika.
 • Wzbudza zainteresowanie przedmiotem poprzez liczne odwołania do życia codziennego uczniów i praktyczne wskazówki zachęcające do różnych aktywności społecznych.
 • Usprawnia prowadzenie lekcji dzięki pełnemu tekstowi Konstytucji RP zamieszczonemu na końcu publikacji.
 • Zapewnia komfort pracy dzięki różnorodnym materiałom w obudowie dydaktycznej.
przejdź do sklepu

Atlas Wiedza o społeczeństwie

Dla szkoły podstawowej, liceum ogólnokształcącego i technikum. Edycja 2019

Autorzy: Praca zbiorowa

Atlas do wiedzy o społeczeństwie to wyjątkowa pozycja na rynku publikacji szkolnych. Liczne mapy tematyczne, schematy oraz aktualne dane statystyczne i zdjęcia osób pełniących funkcje publiczne umożliwiają wszechstronną analizę omawianych na lekcjach zagadnień oraz wspomagają utrwalanie zdobytych wiadomości.

 • Pomaga rozwijać zainteresowanie przedmiotem i przybliżyć uczniom omawiane treści dzięki aktualnym danym statystycznym i informacjom o osobach pełniących funkcje publiczne.
 • Pozwala urozmaicić pracę na lekcjach przez wykorzystanie dodatkowych źródeł informacji.
 • Umożliwia wszechstronne omówienie najważniejszych treści, przedstawia bowiem poszczególne zagadnienia w wykorzystaniem różnych form graficznych: na mapach, wykresach, schematach, diagramach, zdjęciach.
 • Ułatwia doskonalenie umiejętności potrzebnych na egzaminie maturalnym dzięki temu, że zawiera bogaty wybór różnego rodzaju źródeł.
przejdź do sklepu

Kształcenie zdalne

 

 

Przygotowane pomoce i materiały dydaktyczne umożliwią sprawną realizację podstawy programowej z serią Dziś i jutro w trybie nauki zdalnej:

 • E-book – wersja elektroniczna podręcznika, z której można korzystać na komputerze i tablecie, również w trakcie nauki zdalnej. 
  PRZEJDŹ › 
 • Generator.dlanauczyciela.pl – baza zadań i testów, która ułatwi weryfikację wiedzy i umiejętności uczniów w czasie nauki zdalnej. 
  PRZEJDŹ › 
 • Dlanauczyciela.pl – ponad 100 materiałów, które sprawdzają się zarówno w nauczaniu stacjonarnym, jak i podczas kształcenia zdalnego.
  PRZEJDŹ › 

Dla nauczyciela

Nowoczesne, proste w obsłudze aplikacje wspierają nauczycieli zarówno w czasie przygotowań do lekcji, jak i w trakcie ich prowadzenia. Atrakcyjne materiały prezentacyjne skracają czas potrzebny na przygotowanie do zajęć i ułatwiają zainteresowanie uczniów przedmiotem.

Dla Nauczyciela

Materiały dydaktyczne i pomoce edukacyjne, podzielone na kategorie: dokumentacja nauczyciela, prowadzenie lekcji, sprawdzanie wiedzy, materiały prezentacyjne i rozwojowe.

Czytaj więcej

Generator testów

Baza zadań i testów stanowiąca niezbędne narzędzie w pracy nauczyciela. Ułatwia systematyczną kontrolę postępów uczniów.

Czytaj więcej

Dlaczego warto wybrać serię Dziś i jutro?

Dzięki przystępnej formie przekazu oraz różnorodnym ćwiczeniom seria Dziś i jutro wspiera kształcenie umiejętności przedmiotowych i rozwijanie kompetencji obywatelskich, a także zachęca do podejmowania różnych aktywności społecznych.

Aktualny podręcznik

do WOS-u

W podręczniku Dziś i jutro wprowadziliśmy niezbędne aktualizacje i odświeżyliśmy szatę graficzną, dzięki czemu jest on nowocześniejszy i jeszcze lepiej dostosowany do potrzeb dydaktycznych użytkowników.

Czytaj więcej

Rozwiązania przyjazne dla uczniów

przyjazne dla uczniów

Dołożyliśmy starań, aby ważne zagadnienia przedstawić w przystępny i atrakcyjny wizualnie sposób. Dzięki temu podręcznik jest skuteczną pomocą dydaktyczną zarówno w szkole, jak i w trakcie samodzielnej pracy w domu czy podczas nauki zdalnej.

Czytaj więcej

Praktyczny wymiar

nauczania WOS-u

Bogatą warstwę ćwiczeniową w podręczniku rozbudowaliśmy o propozycje praktycznych działań. Dzięki temu jeszcze skuteczniej można kształtować u uczniów postawę obywatelską i rozwijać umiejętności przydatne w codziennym życiu.

Czytaj więcej

Komfort pracy

nauczyciela

Seria Dziś i jutro zapewnia różnorodny wybór materiałów dydaktycznych – gotowych propozycji do wykorzystania podczas lekcji WOS-u, a także pomysłów wspierających realizację treści przedmiotowych.

Czytaj więcej

Multiteka

zasoby w przyjaznej aplikacji

Multiteka zawiera kilkadziesiąt multimedialnych zasobów pogrupowanych według działów, z których można tworzyć własne lekcje. Są wśród nich materiały dostępne do tej pory bezpośrednio w portalu dlanauczyciela.pl, a także bogaty wybór nowych zasobów.

Czytaj więcej

Strefa wiedzy

Artykuły

Jak zostać wolontariuszem?

Scenariusz lekcji wychowawczej z wykorzystaniem burzy mózgów i asocjogramu

Strefa rozwoju

 

 

 

 

Edukacja na czasie. Nauczyciel

Cykl szkoleń eksperckich i artykułów przygotowanych we współpracy z Uniwersytetem SWPS.

dowiedz się więcej

Zobacz także